Pismo święte - słowo życia

Tutaj można zaproponować dowolny temat

Moderator: s.Eligia

Pismo święte - słowo życia

Postprzez s.Mirona » 29 Lut 2008, 20:56

Pismo święte dla mnie to światło prowadzące po drogach życia. Ileż razy dawało nam siły, dobre natchnienia, itp. Nie wyobrażam sobie życia bez tego pokarmu i światła!
"Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju"
św. Franciszek
Awatar użytkownika
s.Mirona
Moderator

Miejscowość: Orlik

Re: Pismo święte - słowo życia

Postprzez radical » 29 Lut 2008, 21:19

mój spowiednik ma niezłego świra na punkcie Słowa Bożego. (oczywiście mówię to w sensie pozytywnym) to od niego nauczyłam się, że można żyć tym na codzień. znajduję tam odpowiedzi na tyle pytań... clapping
tak naprawdę to moją taką poważną przygodę rozpoczęłam ze Słowem Bożym na kursie Emaus (który gorąco polecam każdemu). 3 dni, a jak bardzo można się rozkochać! serce od tego czasu moje Pismo Święte jeździ ze mną absolutnie wszędzie i służy zarówno jako przewodnik, ściąga i modlitewnik. 8-)
ja nie muszę wiedzieć wszystkiego - ale Słowo Boże nie może się mylić, dlatego przydaje się w wielu sytuacjach... ;)
"...stawiam krok i wierzę, że podeprzesz mnie...
jeśli nie, to zginę ja..."

pneuma.
Awatar użytkownika
radical

Postprzez zyta » 29 Lut 2008, 21:43

radical napisał(a):od tego czasu moje Pismo Święte jeździ ze mną absolutnie wszędzie
, chciałabym się tego nauczyć. U mnie niestety Pismo św. stoi jeszcze na półce. radical, tak czytam i myślę, że twoje świadectwo mnie zachęci i zmieni ten stan rzeczy!
zyta

Postprzez koralik » 29 Lut 2008, 21:53

Hmm.. forum służy do dzielenia się własnymi odczuciami i spostrzeżeniami i choć może niekoniecznie jestem już na tym etapie, żebym mogła napisać jakieś szczególne rzeczy na temat Chlebowej Książeczki :) to chciałabym napisać, co dotąd odkryłam. Ze Słowem Bożym spotykałam się w Kościele podczas liturgii słowa, na lekcjach religii, na spotkaniach młodzieży, ale Słowa te zamiast spotykać się z moim sercem , spotykały się z moim rozumem emc2 . Owszem przyjmowałam Je z szacunkiem, bo to w końcu były Słowa Pana, bo tak mnie uczono od najmłodszych lat. I nastąpił taki czas, kiedy wiara stała mi się bliższa, kiedy złapałam dłoń Pana, dłoń, która jak już teraz wiem, bez względu na wszystko jest do nas wyciągnięta. I...uwaga: tu śmieszne :) ...i surfując po stronach internetowych :) znalazłam portal, który przysyła co dzień wybrane wersety z Pisma Świętego na pocztę elektroniczną, tym sposobem od długiego już czasu przychodzą e-maila typu: ..:. postawa .:.. Starożytna mądrość: Niech miłość i wierność cię nie opuszczą, przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je wypisz, a znajdziesz uznanie i łaskę w oczach Boga i ludzi.//Przysłów 3,3-4 Biblia Tysiąclecia clapping ... Im więcej chcę wiedzieć o Tym, który zawsze wyciąga rękę, tym więcej szukam. I w końcu znalazłam leżało na półce, w niebowego koloru okładce, ale czytanie Go też mi nie przyszło aż tak łatwo... bo choć prawdy Pisma Świętego są pięknem, są drogą, są życiem... to zgłębianie Jego słów nie jest dla mnie jeszcze takie oczywiste i jasne. Oczywiście, że kocham poszczególne wersety zakochany , że wieszam sobie je nad biurkiem, że lubię się nimi otaczać, ale chciałabym, żeby w tych moich dążeniach (wiadomo niezawsze mocnych niestety) przyszła taka chwila, kiedy każde słowo z Chlebowej Książeczki, będzie mnie uczyło miłości do Pana i ludzi i odwrotnie ukazywało mi Jego milość do mnie. Hmm... myślę, ze trafiła Ona też do moich rąk, dzięki świadectwu innych (dziękuję ) Ale się uzewnętrzniłam :oops: ... jak na razie zgłębiam tylko Nowy Testament (ST jeszcze nie posiadam:) ), ale nie wszystko na raz. Jeszcze mam takie przemyślenie, że trzeba się modlić o otwartość serc ludzkich na to, co mówi do nas poprzez Pismo Święte Pan. Módlmy się, bo to wcale nie jest proste, acz teraz już wiem, że piękne...i niech trwa moje czytanie... mozolne, bo mozolne , z powtarzaniem fragmentów, z zamyśleniami w trakcie, ale niech trwa <><!
Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
koralik

Postprzez radical » 29 Lut 2008, 21:59

koralik napisał(a):że wieszam sobie je nad biurkiem, że lubię się nimi otaczać,

mam to samo. :) bo o niektórych sprawach muszę sobie przypominać milion razy na dzień... :oops:

pneuma.
Awatar użytkownika
radical

Postprzez koralik » 29 Lut 2008, 22:23

... niedoskonałym człowiek to musi sobie jakoś radzić clap <>< !
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
koralik

Postprzez radical » 29 Lut 2008, 22:33

koralik napisał(a):znalazłam portal, który przysyła co dzień wybrane wersety z Pisma Świętego na pocztę elektroniczną

też codzień rano zaglądam do poczty, właśnie po to ;)

pneuma.
Awatar użytkownika
radical

Postprzez koralik » 29 Lut 2008, 22:35

hihi ...to jest też o tyle dobre, że nie zdarza mi się sprawdzać skrzynki, w której jest pusto ;) ...bo zawsze ktoś piszę i to kto jeszcze piszę sam Pan zakrecony
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
koralik

Postprzez koralik » 29 Lut 2008, 22:44

... bo to jest chyba też tak, że nic "na siłę", ja doświadczyłam, że kiedy chcę na siłę, żeby tylko przeczytać, to wtedy nie wychodzi... teraz tez już wiem, że warto poprosić Ducha Świętego chociaż paroma słowami o otwartość serca i mysli na Słowo Pana
Jan Paweł II
Awatar użytkownika
koralik

Postprzez radical » 01 Mar 2008, 00:52

koralik napisał(a):kiedy chcę na siłę, żeby tylko przeczytać, to wtedy nie wychodzi...

w każdym razie ziarno zostaje zasiane...;)

pneuma.
Awatar użytkownika
radical

Następna

Wróć do Sam wymyśl temat

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość